Feminist eyleme, kadın çevik önlemi

Posted by

GÜVENLİ ALANA KARŞI ÇIKTILA

Aralarında HDP’li kadınların da bulunduğu takriben 300 kişilik kadın grubu Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında toplanarak yürüyüş yapmak istedi. Aydın Kanza Parkı içerisinde toplanacaklarını duyuran kadın grubu için emniyet güçleri güvenlik tedbiri alarak parkın çevrenini demir barikatlarla kapatıp park içerisinde eğitimli köpeklerle bomba araması yaptı. Park girişinde bir araya gelen bir takım grup azaları arama yapılmasına karşı çıkıp park içerisine girmek istemedi ve toplanma noktalarını Beşşehitler Parkı olarak değiştirdi.

KADINLARA KARŞI, KADIN ÇEVİK KUVVET

Yeni toplanma yerinin Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü karşısında olması hasebiyle olası bir vaziyete karşı İlçe Emniyet Müdürlüğü önü bir TOMA ile korundu. Ayrı olarak parkın geçiş güzergahı üzerinde çevik kuvvet ekipleri TOMA ile önlem alıp hazırda bekledi. Çevik kuvvet ekiplerinin tamamının kadınlardan oluşması ise dikkat çekti.
Park içerisinde toplanan grup uzun süre bekleyip sloganlar attı. Yola çıkıp bir müddette oturma eylemi yapan gruba, yolu kapatmaya devam etmeleri halinde müdahale edileceği uyarısında bulunuldu. Grup içindeki bir kadın bir ara kadınlardan oluşan çevik kuvvet ekiplerinin karşısına geçerek Kadınlar Günü için tertip ettikleri eyleme katılmaları için çağrı edip uzun süre ısrar etti. Ancak ekiplerden hiçbir yanıt alamayan kadın davetinden vazgeçti.

Grup azaları eylemlerine son verip dağılmaya başladıklarında slogan attıkları için emniyet güçleri ile kısa süreli bir tartışma yaşandı. Grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı. 

ALPARSLAN ÇINAR
ANTALYA 

Bir önceki yazımız olan Kırışıklıklara ameliyatsız, ağrısız, sızısız çözüm başlıklı makalemizde haber, haberler ve kırışıklıklara ameliyatsız çözüm hakkında bilgiler verilmektedir.